Detail položky

Krajina hrubých čiar

E-knihy
Krajina hrubých čiar
Ihneď na stiahnutieViac o Digital Download
download: 8,90 €
Kúpiť
Kategória: E-knihy / História / Dejiny
Jazyk: Slovenský
Kód Digital Download: E13303
Autor: Iveta Radičová, Ľuba Lesná

Zdieľať na Twitteri Zdieľať na facebooku
Popis
Strážny pes
Diskusné fórum (0)
Recenzie (0)

Popis

Kupujete elektronickú knihu. Uistite sa, že Vaše zariadenie podporuje formát, v ktorom je kniha dodávaná!!

AutorIveta Radičová, Ľuba Lesná
VydavateľstvoIkar
ISBN978-80-551-3427-7
Strán208
Dostupné formátysDRM EPUB, sDRM MOBI
Ukážkaepub


Z nášho blogu: Iveta Radičová: „Ak nepoznáme svoju minulosť, nemôžeme napísať príbeh budúcnosti.“

Bývalá premiérka Iveta Radičová sa v rozhovore s novinárkou Ľubou Lesnou zhovára o stave demokracie na Slovensku. Vo svojich analýzach sa predstavuje ako politička svetového formátu. Ostro, bez ružových okuliarov vidí, na akej ceste sa ocitlo nielen Slovensko, ale aj ostatné krajiny Európy. Čitateľom predostiera svoje názory na rozdelenie Česko-Slovenska, éru mečiarizmu a viaceré veľké politické kauzy. Nevyhýba sa ani témam Gorila či generálna prokuratúra. Definuje príčiny súčasnej finančnej a ekonomickej krízy a poodhaľuje aj zákulisie vnútornej politiky.

Za jasným a presným pomenúvaním javov súčasnosti sa pred čitateľom vynára obraz čestnej, citlivej ženy s otvoreným srdcom a túžbou nezištne pomôcť každému, ako sa len dá. Ženy milujúcej život. A v neposlednom rade ženy s mimoriadnym zmyslom pre humor.

„Vážená pani predsedníčka vlády, v Čechách sa tomu vraví ,obeť dámy‘. Je to tá vôbec najvyššia možná hra! Chcem vám povedať, že si Vašu obeť pre tú našu mizernú, ale jedinú Európu, ktorú máme, veľmi vážim. Napokon, Vy nikdy nehráte nízke hry. Raz sa Vám to všetko spočíta. Keby som neveril, že sa to spočíta k dobru, nepísal by som Vám.“
Petr Pithart, podpredseda senátu ČR, október 2011

„Svoju zodpovednú funkciu si vždy vykonávala s veľkým osobným nasadením a jemnocitom, a tým si významne prispela k vynikajúcim vzťahom medzi Slovenskou a Rakúskou republikou.“
Werner Faymann, spolkový kancelár, Rakúsko, apríl 2012


Expremiérka Iveta Radičová sa vracia k politike

Koncom apríla vyjde kniha rozhovorov bývalej premiérky Ivety Radičovej s novinárkou Ľubou Lesnou, v ktorej otvorene hovorí aj o páde vlády.
BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) – Bývalá premiérka Iveta Radičová sa opäť vrátila k politike.

K tomuto kroku sa odhodlala prostredníctvom knihy rozhovorov s novinárkou Ľubou Lesnou Krajina hrubých čiar.

Titul vyjde koncom apríla a jeho autorka naznačuje, že Radičová v knihe otvorene hovorí o udalostiach na Slovensku.

„Je absolútne otvorená vo vnímaní a spracovávaní objektívnych faktov a vo vyvodzovaní dôsledkov, ktoré z týchto faktov plynú,“ povedala autorka knihy Ľuba Lesná.

Ani v tejto knihe, tak ako vo verejnom živote, sa premiérka s ničím netají. „Slogan padni, komu padni, počas jej premiérovania naozaj fungoval,“ poznamenala Lesná. Výnimkou je len presný obsah rozhovorov medzi štyrmi očami, ktoré mala bývalá premiérka s inými politikmi. Ten nikdy nikomu nezverila, ani pripravovanej knihe.


Pravda o rozpade vlády

Čitatelia sa z knihy dozvedia aj pravdu o rozpade Radičovej vlády. „Že sa predstavitelia SAS v rámci riešenia európskej agendy natoľko rozišli s ostatnou časťou koalície, až sa koalícia stala neudržateľná. Dozvedia sa aj to, že premiérka sa usilovala do poslednej chvíle s predsedom SAS Richardom Sulíkom vyjednávať a nájsť riešenie. Nie jej vinou sa napokon toto riešenie nenašlo,“ konštatovala Lesná.

Podľa nej si čitatelia pripomenú aj ďalší závažný fakt, ktorý u nás padol do zabudnutia – že na Slovensku sa európska agenda stala zámienkou na riešenie moci. „Veď si spomeňme – v Nemecku pokojne opozícia hlasovala zároveň s vládnou koalíciou len preto, aby sa mohla európska ekonomická kríza riešiť. U nás sa to nestalo. Naopak. Poslanci strany Smer zahlasovali za euroval až potom, keď padla Radičovej vláda. Takže sa stalo, že počas dvoch dní poslanci za Smer hlasovali diametrálne odlišne v rámci schvaľovania toho istého eurovalu,“ dodala Lesná.


Pri voľbe prokurátora dala hlavu na klát

Názov knihy Krajina hrubých čiar vymyslela Radičová. „Názov presne pomenúva fakt, že za veľkými historickými zvratmi Slovensko len urobí hrubú čiaru a nevyvodia sa žiadne dôsledky,“ vysvetlila Lesná.

Tak sme podľa jej slov urobili hrubú čiaru za komunizmom, za mečiarizmom a za ďalšími a ďalšími dejinnými zvratmi. Na Slovensku nebol nikto poslaný do väzenia za zločiny komunizmu. “Taký teroristický čin, ako je násilné odvlečenie slovenského občana do cudziny, ostal tiež nepotrestaný. Dokonca bol amnestovaný,“ uviedla Lesná.

Novinárka hovorí, že istá privilegovaná skupina ľudí akoby si u nás mohla robiť, čo chce, porušovať zákon, ako chce, a nie je potrestaná. Spoločnosť nemá možnosť zažiť, že vinník je pomenovaný. Nejde o pomstu, ale len o to, aby sa spoločnosť rukolapne presvedčila, že prekračovať zákon sa nesmie. Miesto toho sa nakreslí hrubá čiara.

Premiérka podľa Lesnej spomína v knihe výrok Františka Šebeja zo začiatku deväťdesiatych rokov: „Keby tá čiara bola aspoň prerurošovaná“. Radičová podľa Lesnej až s chirurgickou presnosťou analyzuje aj situáciu okolo voľby generálneho prokurátora, pričom sa netají tým, že zmenu generálnej prokuratúry pokladala za principiálnu vec. „Viem, prečo som kvôli generálnej prokuratúre dala hlavu na klát“, podčiarkla podľa Lesnej v knihe expremiérka.

Strážny pes

Odoslať správu na e-mail:, akonáhle :
  • Cena klesne pod
Vypustiť psisko!

Diskusné fórum

V diskusii nie je žiadny príspevok
Vstúpiť do diskusie

Recenzie

K tomuto produktu nebola pridaná žiadna recenzia

Pridať recenziu
Pre zadanie recenzie sa musíte prihlásiť

Ďalej odporúčame

Zákaznícka linka Brlohu
PočítačPlayStationXboxNintendoKarty a iné hryKnihyKomiksFigúrkyBrloh FashionBrloh BazárBrloh Digital
Kategórie Novinky Predobjednávky Brloh Digital Brloh Bazár
PC Hry PC Príslušenstvo MAC
PlayStation 4 PlayStation 3 XBOX ONE XBOX 360 Nintendo Wii U Nintendo Wii PlayStation 2
PlayStation Vita PSP Nintendo 3DS Nintendo DS Virtuálna realita
Brloh Fashion Spoločenské hry Zberateľské kartové hry Hračky Figúrky E-knihy Auto a moto Automobily Autoškola Biografie, životopisy Cudzojazyčná literatúra Deti a mládež Beletria Detská literatúra Encyklopédie, náučné knihy Obrázkové čítanie Ostatné Predškolák Pre ...násťročných Romány pre dievčatá Rozprávky Young adult Domov, hobby Hobby, voľný čas Pre šikovné ruky Ekonómia a právo Ekonómia Manažment v informačnej spoločnosti Marketing a reklama Obchod a predaj Personalistika Podnikanie a manažment Prosperita firmy Riadenie, plánovanie, výroba Ezoterika Astrológia, veštenie Mágia, okultizmus Mystika Záhadologia Financie Finančné riadenie Finančné trhy a inštitúcie Osobné a rodinné financie Geografia, cestovanie História Dejiny Vojny v dejinách Chovateľstvo Domáci miláčik Chovateľstvo Ostatné Jazyky Jazyky Kariéra, tréning a rozvoj zručností Kariéra a zamestnanie Komunikačné a manažérske zručnosti Vedenie ľudí v praxi Medicína Gynekológia, pediatria Interná medicína Kardiológia Laická verejnosť, radíme chorým Nefrológia Neurológia Ostatné Pediatria Psychiatria Motivačná literatúra Rozvoj osobnosti Náboženstvo, cirkev Pedagogika Pedagogika Výchova a vzdelávanie Počítače, internet Administrácia a operačné systémy Digitálne fotografie Hardware Internet, tvorba a programovanie WWW Kancelária Pomocné programy, utility Programovanie Prvé kroky s počítačom Siete, komunikácia Politológia Politológia Potraviny, nápoje Kuchárske knihy Právo Právo pre každého Právo pre prax Prírodné vedy Próza, poézia Citáty, výroky, aforizmy Česká próza Detektívky Dobrodružné romány, trilery Dráma, divadelné hry Eseje, štúdie, rozhovory Historické romány Humor, satira Klasická literatúra Komiksy Literatúra faktu Mýty, legendy, balady Novely, poviedky, antológie Poézia Reportáže Romány Erotické romány Sci-fi, fantasy, horory Slovenská próza Psychológia Odborná psychologická literatúra Ostatné odbory a ďalšie literatúra Partnerské vzťahy Psychológia pre každého Psychoterapia Rady pre rodičov Rady pre rodičov Religionistika Religionistika Sociológia Sociológia Spoločenské vedy Stavebníctvo a architektúra Architektúra Hobby Stavebníctvo Šport Ostatné Šport Technika Ostatné Učebnice Učebnice technické Účtovníctvo a dane Účtovníctvo a dane Umenie, kultúra a remeslá Maliarstvo, sochárstvo Ostatné Umenie a kultúra Záhrada Zdravie a životný štýl Zdravie a životný štýl Žurnalistika a komunikácia Žurnalistika a komunikácia Knihy Komiks Časopisy Filmy Tablety 3D Tlač Darčekové šeky
Sociálne siete
Novinky na e-mail
Vyplňte e-mail, na ktorý si prajete mať pravidelne zasielané informácie o novinkách a akciách.
Aktuálne vydanie Informačného e-mailu.
Aktuality
08.12.2016 11:05 Otváracie hodiny počas Vianočných sviatkov. ... Viac
07.12.2016 11:50 Vianočné tipy ... Viac
16.11.2016 12:57 Užite si poriadny luxus ... Viac
15.11.2016 10:43 Deň dopravy zadarmo ... Viac
15.09.2016 13:40 NHL 17 s konzolou PlayStation 4 výhodne! ... Viac