Detail položky

Maverick

E-knihy
Maverick
Ihneď na stiahnutieViac o Digital Download
download: 5,95 €
Kúpiť
Kategória: E-knihy / Próza, poézia / Romány
Vyšlo: 15.11.2011
Jazyk: Slovenský
Kód Digital Download: E1071
Autor: Marek Adamík, Eva Bacigalová

Zdieľať na Twitteri Zdieľať na facebooku
Popis
HW Požiadavky
Strážny pes
Diskusné fórum (0)
Recenzie (0)

Popis

Kupujete elektronickú knihu. Uistite sa, že Vaše zariadenie podporuje formát, v ktorom je kniha dodávaná!!

AutorMarek Adamík, Eva Bacigalová
VydavateľstvoEvitapress
ISBN978-80-89452-38-5
Strán286
Dostupné formátysDRM EPUB, sDRM MOBI

Po rozvode rodičov odchádza Marek ešte ako dieťa žiť spolu s mamou do Nemecka. V osemnástich rokoch nemá ako väčšina mladých ľudí jasnú predstavu, čo chce vlastne v živote robiť – rozhodne sa preto vstúpiť do nemeckej armády. Z typicky „chlapčenských“ pohnútok – aby sa venoval bojovým umeniam, zlepšoval si kondíciu a zažil niečo vzrušujúce. Nezaváha preto ani vo chvíli, keď po výcviku dostane ponuku ísť ako profesionálny vojak s krycím menom Maverick na misiu do Afganistanu. Prvýkrát je konfrontovaný s ozajstným konfliktom, so skutočným nebezpečenstvom, so smrťou... Jeho ďalšou misiou je africké Kongo a ďalšou Kosovo.
Skutočný príbeh muža, ktorý naozaj bol uprostred konfliktov, ktoré my civilisti poznáme len zo správ.

O autorovi
Marek Adamík sa narodil na Slovensku, no od ôsmich rokov žil v Nemecku. Ako osemnásťročný vstúpil do nemeckej armády, absolvoval výsadkársky výcvik a zúčastnil sa na misiách NATO v Afganistane, Kongu a v Kosove. Kontrakt s Bundeswehrom mu vypršal v roku 2007, odvtedy je opäť „len“ civilista. Kniha Maverick je jeho skutočným príbehom, zachytáva udalosti, ktoré zažil počas pôsobenia v armáde. V súčasnosti žije a pracuje v Bratislave.

Túto knihu som prečítal na jedno posedenie a ani v jednej chvíli som nemal pocit, že je nepresvedčivá alebo nedôveryhodná. Práve naopak, dej je nesmierne autentický a strhujúci.
Zatiaľ som sa v slovenčine nestretol s dielom, ktoré by tak ilustratívne približovalo život a prácu vojakov v zahraničných misiách. Knihu preto vnímam aj ako hold všetkým našim profesionálnym vojakom, ktorí sa na nich zúčastnili - a osobitne tým, ktorí sa nevrátili...
Aj keď sa s autorom rozchádzam v niektorých názoroch na príčiny a priebeh juhoslovanských vojen, v súvislosti s touto knihou to nie je rozhodujúce.
To, čo chcem osobitne podčiarknuť, sú dve veci. Prvá je, že žijeme vo svete, keď sa nemôžeme tváriť, že to, čo sa deje v jeho inej časti, sa nás netýka. Lebo sa nás to týka. Bezpečnosť je nerozdeliteľná a táto kniha veľmi naturalistickým - ale o to presvedčivejším spôsobom - opisuje, čo sa za touto frázou skrýva v reálnom živote.
To druhé je potvrdenie tisíckrát overenej pravdy, že v každej profesii uspeje a presadí sa iba ten, kto sa jej zvládnutiu venuje naozaj so stopercentným zanietením a s plnou zodpovednosťou. Každá povrchnosť, každé zanedbanie prípravy sa vypomstí. Vo svete profesionálnych vojakov sa za takéto chyby platí cena najvyššia.
Je to dobrá kniha. Je to užitočná kniha. Odporúčam vám, aby ste si ju prečítali.
Miroslav Lajčák, Výkonný riaditeľ Európskej služby vonkajších vzťahov pre Európu a Strednú Áziu

HW Požiadavky

Pokud je kniha dostupná ve formátu PDF, jedná se o chráněný formát s Adobe DRM.
Seznam čteček podporujících Adobe DRM naleznete zde: http://blogs.adobe.com/digitalpublishing/supported-devices

Strážny pes

Odoslať správu na e-mail:, akonáhle :
  • Cena klesne pod
Vypustiť psisko!

Diskusné fórum

V diskusii nie je žiadny príspevok
Vstúpiť do diskusie

Recenzie

K tomuto produktu nebola pridaná žiadna recenzia

Pridať recenziu
Pre zadanie recenzie sa musíte prihlásiť

Ďalej odporúčame

Zákaznícka linka Brlohu
PočítačPlayStationXboxNintendoKarty a iné hryKnihyKomiksFigúrkyBrloh FashionBrloh BazárBrloh Digital
Kategórie Novinky Predobjednávky Brloh Digital Brloh Bazár
PC Hry PC Príslušenstvo MAC
PlayStation 4 PlayStation 3 XBOX ONE XBOX 360 Nintendo Wii U Nintendo Wii PlayStation 2
PlayStation Vita PSP Nintendo 3DS Nintendo DS Virtuálna realita
Brloh Fashion Spoločenské hry Zberateľské kartové hry Hračky Figúrky E-knihy Auto a moto Automobily Autoškola Biografie, životopisy Cudzojazyčná literatúra Deti a mládež Beletria Detská literatúra Encyklopédie, náučné knihy Obrázkové čítanie Ostatné Predškolák Pre ...násťročných Romány pre dievčatá Rozprávky Young adult Domov, hobby Hobby, voľný čas Pre šikovné ruky Ekonómia a právo Ekonómia Manažment v informačnej spoločnosti Marketing a reklama Obchod a predaj Personalistika Podnikanie a manažment Prosperita firmy Riadenie, plánovanie, výroba Ezoterika Astrológia, veštenie Mágia, okultizmus Mystika Záhadologia Financie Finančné riadenie Finančné trhy a inštitúcie Osobné a rodinné financie Geografia, cestovanie História Dejiny Vojny v dejinách Chovateľstvo Domáci miláčik Chovateľstvo Ostatné Jazyky Jazyky Kariéra, tréning a rozvoj zručností Kariéra a zamestnanie Komunikačné a manažérske zručnosti Vedenie ľudí v praxi Medicína Gynekológia, pediatria Interná medicína Kardiológia Laická verejnosť, radíme chorým Nefrológia Neurológia Ostatné Pediatria Psychiatria Motivačná literatúra Rozvoj osobnosti Náboženstvo, cirkev Pedagogika Pedagogika Výchova a vzdelávanie Počítače, internet Administrácia a operačné systémy Digitálne fotografie Hardware Internet, tvorba a programovanie WWW Kancelária Pomocné programy, utility Programovanie Prvé kroky s počítačom Siete, komunikácia Politológia Politológia Potraviny, nápoje Kuchárske knihy Právo Právo pre každého Právo pre prax Prírodné vedy Próza, poézia Citáty, výroky, aforizmy Česká próza Detektívky Dobrodružné romány, trilery Dráma, divadelné hry Eseje, štúdie, rozhovory Historické romány Humor, satira Klasická literatúra Komiksy Literatúra faktu Mýty, legendy, balady Novely, poviedky, antológie Poézia Reportáže Romány Erotické romány Sci-fi, fantasy, horory Slovenská próza Psychológia Odborná psychologická literatúra Ostatné odbory a ďalšie literatúra Partnerské vzťahy Psychológia pre každého Psychoterapia Rady pre rodičov Rady pre rodičov Religionistika Religionistika Sociológia Sociológia Spoločenské vedy Stavebníctvo a architektúra Architektúra Hobby Stavebníctvo Šport Ostatné Šport Technika Ostatné Učebnice Učebnice technické Účtovníctvo a dane Účtovníctvo a dane Umenie, kultúra a remeslá Maliarstvo, sochárstvo Ostatné Umenie a kultúra Záhrada Zdravie a životný štýl Zdravie a životný štýl Žurnalistika a komunikácia Žurnalistika a komunikácia Knihy Komiks Časopisy Filmy Tablety 3D Tlač Darčekové šeky
Sociálne siete
Novinky na e-mail
Vyplňte e-mail, na ktorý si prajete mať pravidelne zasielané informácie o novinkách a akciách.
Aktuálne vydanie Informačného e-mailu.
Aktuality
07.12.2016 11:50 Vianočné tipy ... Viac
16.11.2016 12:57 Užite si poriadny luxus ... Viac
15.11.2016 10:43 Deň dopravy zadarmo ... Viac
15.09.2016 13:40 NHL 17 s konzolou PlayStation 4 výhodne! ... Viac
09.09.2016 09:31 Dishonored 2 s tričkom ... Viac