Detail položky

Najzdravšie Powerfood koláče ku káve

E-knihy
Najzdravšie Powerfood koláče ku káve
Ihneď na stiahnutieViac o Digital Download
download: 15,00 €
Kúpiť
Kategória: E-knihy / Zdravie a životný štýl / Zdravie a životný štýl
Jazyk: Slovenský
Kód Digital Download: E7601
Autor: Vlado Zlatoš, Tina Zlatoš Turnerová, Dušan Plichta

Zdieľať na Twitteri Zdieľať na facebooku
Popis
Strážny pes
Diskusné fórum (0)
Recenzie (0)

Popis

Kupujete elektronickú knihu. Uistite sa, že Vaše zariadenie podporuje formát, v ktorom je kniha dodávaná!!

AutorVlado Zlatoš, Tina Zlatoš Turnerová, Dušan Plichta
VydavateľstvoElist
ISBN978-80-89646-82-1
Strán200
Dostupné formátysDRM EPUB, sDRM SPDF, sDRM MOBI
Ukážkaepub pdf mobi

Žiť bez koláčov a dezertov sa určite dá. Ale čo ak existujú naozaj skvelé možnosti, ako si vychutnať zdravý a užitočný dezert ku kvalitnej káve? O tom vás presvedčí táto ekniha.

Už to nepotrvá dlho a mnohé kaviarne či cukrárne pochopia, že ich zákazníci by si radi pochutnali aj na zdravých koláčoch, ktoré im prestanú spôsobovať závažné metabolické poškodenia. Presne tak sa k nášmu telu správa drvivá väčšina koláčov, zákuskov a iných chuťoviek, ktoré sa servírujú ku káve. A to, že káva nebýva vždy tej najlepšej kvality, je ďalšia problémová oblasť. Lenže doba pokročila a chuťovky nemusia mať na naše zdravie len fatálne následky. Už nie je potrebné vymieňať krátkodobý pôžitok na jazyku za dlhodobé zdravotné i estetické komplikácie. V spolupráci s Dušanom Plichtom (http://www.dusanplichta.com) sme vytvorili sériu 15-tich skvelých dezertov a koláčov, ktoré si môžete pripraviť aj sami a vychutnať si ich spoločne s kvalitnou kávou. A že aj na káve sa dá toho mnoho pokaziť, o tom niet pochýb. Preto vás nasledovná publikácia bude vzdelávať o tom, ako si vytvoriť zdravo zostavené koláče a pripraviť tú najzdravšiu kávu široko ďaleko.

Pre koho je publikácia určená

Ak čítate tieto riadky je nám všetkým jasné, že k sladkým jedlám máte veľmi blízky vzťah. Takže publikácia je rozhodne pre vás. Aké je však realita v oblasti dezertov či koláčov, o tom si hovoriť nemusíme. Lenže tu je jedna zaujímavosť. Zdá sa že mnohé naše stravovacie preferencie sa nedajú ovládať len pevnou vôľou. Existujú totiž situácie, kedy nie vždy vieme svoje správanie ovládať vôľovými vlastnosťami a na zlepšenie nálady používame rôzne ""zbrane"", akými môžu byť aj koláče, dezerty, zákusky a iné sladkosti. Prečo sme ale ochotní vymeniť krátkodobý pôžitok za dlhodobé problémy keď vieme, že tieto sladké jedlá v našom tele spôsobujú metabolické peklo?

Odpoveď vás možno zarazí, ale intuitívne ju určite chápete. Sladké potraviny stimulujú náš mozog a na krátku chvíľu nám spôsobujú zlepšenie nálady, pocit uvoľnenia, pocit radosti, pocit domova, šťastia i pohody. Tieto potraviny nie sú samé o sebe návykové, zato potreba zlepšovať si svoju náladu je extrémne návyková u každého z nás. Lenže odteraz už nemusíte siahať po sladkostiach, ktoré majú fatálne následky na naše zdravie i estetiku tela. Odteraz môžete začať využívať moderné recepty, ktoré rešpektujú dve základné pravidla:

1. biologickú hodnotu jedla (jeho výživnú hodnotu pre organizmus a bunky),
2. a fyziologický vplyv (odpoveď s akou organizmus reaguje na skonzumované potraviny).

Preto sa nám naskytá otázka: ""prečo by sme na zlepšovanie svojej nálady nemohli použiť také koláče, dezerty, zákusky či sladké jedlá, ktoré nám prinesú príjemný pôžitok, vytúženú náladu ale bez tých všetkých negatívnych metabolických dôsledkov?"" A to je predmetom našej elektronickej publikácie. Chcete vedieť aký obsah sme v nej pre vás pripravili?

Aký obsah poskytuje publikácia v jednotlivých kapitolách

Elektronická publikácia Najzdravšie Powerfood koláče ku káve obsahuje tri kapitoly. Prvú kapitolu venujeme tajomstvám zdravej kávy. Káva je pre mnohých ľudí symbolom oddychu, relaxu a pohody, ktorú si radi doprajú počas pracovnej prestávky alebo počas príjemného rozhovoru s rodinou či priateľmi. Preto sme v tejto kapitole venovali mnoho pozornosti faktom, ktoré vás oboznamujú s tým, že nie je káva ako káva. Z tejto prvej kapitoly sa dozviete odpovede na nasledovné otázky:

• prečo sa začalo hovoriť, že káva prekysľuje a oslabuje organizmus,
• ako je to s bezkofeínovou kávou,
• koľko kávy je zdravé vypiť za deň,
• aké poznáme kritéria zdravej (poctivej) kávy,
• čo na problematiku kávy hovorí skúsený “kávológ”,
• či je pravda že káva nás dehydruje
• či pitie kávy prispieva k zníženiu obsahu vápnika v našom tele,
• či je pravda, že káva škodí tehotným ženám,
• či je pravda, že pridaním mlieka do kávy sa znižuje účinok antioxidantov,
• aké najužitočnejšie látky v sebe káva obsahuje,
• ako môže káva zlepšiť funkcie mozgu
• a či je možné dostať kvalitnú kávu v bežných prevádzkach.

V druhej kapitole sme pre vás rozobrali najdôležitejšie princípy zdravého pečenia a prípravy funkčných receptov. Z tejto druhej kapitoly sa dozviete odpovede na nasledovné otázky:

• ako by mala vyzerať koncentrácia základných živín na tanieri (v recepte),
• ktoré dve základné pravidlá pri príprave zdravých receptov je nutné mať na vždy pamäti,
• prečo je potrebné kontrolovať príjem sacharidov,
• čo sa v tele deje, keď konzumujete sacharidy vo zvýšenej koncentrácii i objeme,
• ako v receptoch šikovne nahradiť múku, margaríny a nezdravý cukor,
• ako používať múku, aby to bol rozumný kompromis,
• ako piecť bez tradičnej múky a cukru,
• aké alternatívne náhrady múky poznáme a vieme využiť,
• aké poznáme najlepšie náhrady tradičných nezdravých olejov a margarínov
• a aké lepšie možnosti máme pri sladení receptov.

Tretia kapitola je venovaná receptom. A keďže príprava kvalitných koláčov i kávy je veľmi náročná úloha, tak sme si na spoluprácu privolali skúseného Dušana Plichtu (http://www.dusanplichta.com), ktorý je prvým lektor varenia na Slovensku, ktorého sme školili našim vlastným know-how.
Samotné recepty sme rozdelili na tri skupiny podľa ich náročnosti prípravy. Recepty obsahujú tradičný zoznam ingrediencií, fotografiu dezertu, postup ako recept zhotoviť a náš komentár, ktorý recept dolaďuje podľa jeho zloženia. No a aké konkrétne recepty sme pre vás v publikácii pripravili?

Strážny pes

Odoslať správu na e-mail:, akonáhle :
  • Cena klesne pod
Vypustiť psisko!

Diskusné fórum

V diskusii nie je žiadny príspevok
Vstúpiť do diskusie

Recenzie

K tomuto produktu nebola pridaná žiadna recenzia

Pridať recenziu
Pre zadanie recenzie sa musíte prihlásiť

Ďalej odporúčame

Zákaznícka linka Brlohu
PočítačPlayStationXboxNintendoKarty a iné hryKnihyKomiksFigúrkyBrloh FashionBrloh BazárBrloh Digital
Kategórie Novinky Predobjednávky Brloh Digital Brloh Bazár
PC Hry PC Príslušenstvo MAC
PlayStation 4 PlayStation 3 XBOX ONE XBOX 360 Nintendo Wii U Nintendo Wii PlayStation 2
PlayStation Vita PSP Nintendo 3DS Nintendo DS Virtuálna realita
Brloh Fashion Spoločenské hry Zberateľské kartové hry Hračky Figúrky E-knihy Auto a moto Automobily Autoškola Biografie, životopisy Cudzojazyčná literatúra Deti a mládež Beletria Detská literatúra Encyklopédie, náučné knihy Obrázkové čítanie Ostatné Predškolák Pre ...násťročných Romány pre dievčatá Rozprávky Young adult Domov, hobby Hobby, voľný čas Pre šikovné ruky Ekonómia a právo Ekonómia Manažment v informačnej spoločnosti Marketing a reklama Obchod a predaj Personalistika Podnikanie a manažment Prosperita firmy Riadenie, plánovanie, výroba Ezoterika Astrológia, veštenie Mágia, okultizmus Mystika Záhadologia Financie Finančné riadenie Finančné trhy a inštitúcie Osobné a rodinné financie Geografia, cestovanie História Dejiny Vojny v dejinách Chovateľstvo Domáci miláčik Chovateľstvo Ostatné Jazyky Jazyky Kariéra, tréning a rozvoj zručností Kariéra a zamestnanie Komunikačné a manažérske zručnosti Vedenie ľudí v praxi Medicína Gynekológia, pediatria Interná medicína Kardiológia Laická verejnosť, radíme chorým Nefrológia Neurológia Ostatné Pediatria Psychiatria Motivačná literatúra Rozvoj osobnosti Náboženstvo, cirkev Pedagogika Pedagogika Výchova a vzdelávanie Počítače, internet Administrácia a operačné systémy Digitálne fotografie Hardware Internet, tvorba a programovanie WWW Kancelária Pomocné programy, utility Programovanie Prvé kroky s počítačom Siete, komunikácia Politológia Politológia Potraviny, nápoje Kuchárske knihy Právo Právo pre každého Právo pre prax Prírodné vedy Próza, poézia Citáty, výroky, aforizmy Česká próza Detektívky Dobrodružné romány, trilery Dráma, divadelné hry Eseje, štúdie, rozhovory Historické romány Humor, satira Klasická literatúra Komiksy Literatúra faktu Mýty, legendy, balady Novely, poviedky, antológie Poézia Reportáže Romány Erotické romány Sci-fi, fantasy, horory Slovenská próza Psychológia Odborná psychologická literatúra Ostatné odbory a ďalšie literatúra Partnerské vzťahy Psychológia pre každého Psychoterapia Rady pre rodičov Rady pre rodičov Religionistika Religionistika Sociológia Sociológia Spoločenské vedy Stavebníctvo a architektúra Architektúra Hobby Stavebníctvo Šport Ostatné Šport Technika Ostatné Učebnice Učebnice technické Účtovníctvo a dane Účtovníctvo a dane Umenie, kultúra a remeslá Maliarstvo, sochárstvo Ostatné Umenie a kultúra Záhrada Zdravie a životný štýl Zdravie a životný štýl Žurnalistika a komunikácia Žurnalistika a komunikácia Knihy Komiks Časopisy Filmy Tablety 3D Tlač Darčekové šeky
Sociálne siete
Novinky na e-mail
Vyplňte e-mail, na ktorý si prajete mať pravidelne zasielané informácie o novinkách a akciách.
Aktuálne vydanie Informačného e-mailu.
Aktuality
16.11.2016 12:57 Užite si poriadny luxus ... Viac
15.11.2016 10:43 Deň dopravy zadarmo ... Viac
15.09.2016 13:40 NHL 17 s konzolou PlayStation 4 výhodne! ... Viac
09.09.2016 09:31 Dishonored 2 s tričkom ... Viac
06.09.2016 10:21 Back to School ... Viac