Detail položky

Organizačné správanie: Od teórie k aplikácii v praxi

E-knihy
Organizačné správanie: Od teórie k aplikácii v praxi
Ihneď na stiahnutieViac o Digital Download
download: 9,00 €
Kúpiť
Kategória: E-knihy / Ekonómia a právo / Podnikanie a manažment
Vyšlo: 1.1.2011
Jazyk: Slovenský
Kód Digital Download: E1799
Autor: PaedDr. Zuzana Birknerová, PhD.

Zdieľať na Twitteri Zdieľať na facebooku
Popis
HW Požiadavky
Strážny pes
Diskusné fórum (0)
Recenzie (0)

Popis

Kupujete elektronickú knihu. Uistite sa, že Vaše zariadenie podporuje formát, v ktorom je kniha dodávaná!!

AutorPaedDr. Zuzana Birknerová, PhD.
VydavateľstvoVIA BIBLIOTHECA
ISBN978-80-89527-01-4
Strán173
Dostupné formátyAdobe DRM PDF (.acsm)
Ukážkapdf

„Ten, kto vládne nad druhými, môže byť mocný, ale ten, kto ovláda sám seba, je predsa len mocnejší.“ Lao-C´

Organizačné správanie sa zaoberá správaním sa ľudí v pracovnom procese, ktorý prebieha v inštitúciách. Snaha pochopiť správanie ľudí a adekvátne na neho reagovať, úzko súvisí s úspešnosťou manažérov a ďalších pracovníkov v organizácii. Súčasný svet je svetom organizácií, ktoré vytvárajú ľudia, aby mohli dosiahnuť ciele, ktoré jednotlivec nemôže docieliť individuálne. Procesy, ktoré v týchto organizáciách prebiehajú, tiež realizujú ľudia. Na základe toho možno poukázať na nezastupiteľnú úlohu človeka a jeho význam pre efektívne fungovanie organizácie. Organizačné správanie sa zaoberá tiež manažérskou prácou. Jeho obsah tvoria aj otázky súvisiace s vedením ľudí, ich motiváciou, rozhodovaním, komunikáciou, riešením konfliktov na pracovisku a podobne. Preto je organizačné správanie integrálnou súčasťou študijných programov každej významnej vzdelávacej inštitúcie, ktorá poskytuje vzdelávacie programy v oblasti manažmentu.

Predkladaný učebný text je určený predovšetkým študentom magisterského štúdia na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove, ako aj študentom iných vysokých škôl podobného zamerania. Pri zostavovaní niektorých praktických cvičení, prípadových štúdií a seminárnych aktivít sme sa inšpirovali okrem iného aj učebnicami autorov Lussiera – Human Relations in Organizations: Applications and Skill Building, Oslanda a kol. – Organizational Behavior: An Experiential Approach a Huczynski, Buchanana – Organizational Behaviour: An Introductory Text, ktoré ponúkajú pohľad na danú problematiku netradičnou zážitkovou formou.

Jednotlivé kapitoly sme zostavovali tak, aby študenti – budúci manažéri – rozvíjali svoju osobnosť, kreativitu, spontánnosť, komunikačné zručnosti, schopnosti tímovej spolupráce, sebapoznanie, ako i ďalšie vlastnosti potrebné v každodennom živote. Zároveň, aby získavali vedomosti a schopnosti na základe osobnej a prežitej skúsenosti, vďaka čomu si ich oveľa rýchlejšie zapamätajú. Priamym a aktívnym zapojením sa do procesu objavnej a tvorivej činnosti sa u nich aktivuje omnoho komplexnejší kognitívny cyklus, ktorý nové učivo nespracúva len ako novú informáciu, ale ako zážitok a skúsenosť.

Táto kniha je koncipovaná ako učebnica, s ktorou je vhodné pracovať na seminároch. Jednotlivé príbehy, dotazníky a testy sú doplnené teoretickými poznatkami, čo by malo prispieť k aplikácii získaných vedomostí v praxi. Úlohy a otázky sú zostavené tak, aby rozvíjali myslenie študentov a naučili ich aplikovať získané vedomosti v každodennom živote. Každá kapitola je rozdelená na niekoľko častí, ktoré sú označené aj symbolmi:

1. Vstup do problematiky: zoznamuje s poznatkami v danej oblasti. V tejto časti je možné vyhľadať odpovede na otázky, kladené v ďalších častiach kapitoly.

2. Prípadová štúdia: ide o rôzne príklady z praxe, ktoré je možné zovšeobecniť a následnou dedukciou opäť použiť pre ďalší prípad. Končí sa otázkami alebo úlohami, na ktoré je potrebné nájsť správnu odpoveď za pomoci teórie.

3. Dotazník, test, interview, kvíz: slúži na sebapoznanie a zamyslenie sa nad svojim správaním, myslením a konaním v rôznych oblastiach.

4. Seminárna aktivita: práca v skupinách, plnenie úloh, hľadanie odpovedí na otázky, hranie rolí.

5. Odporúčania, rady: sú prepojené na prax, navrhujú, ako získané poznatky využiť v riadení a každodennom živote.

6. Zhrnutie: krátke zhrnutie poznatkov získaných z praktických úloh a teoretickej časti danej problematiky.

Učebnica Organizačné správanie bola inšpirovaná a kreovaná cennými odporúčaniami kolegov z Katedry manažérskej psychológie FM PU v Prešove Mgr. Michala Kentoša, PhD. a doc. PhDr. Miroslava Frankovského, CSc. Hodnotnými radami a podnetnými pripomienkami prispeli aj recenzenti tejto učebnice prof. Ing. Ján Porvazník, CSc. a doc. Mgr. Ing. Milan Droppa, PhD. Na jazykovú úpravu dohliadala PhDr. PaedDr. Martina Ferencová, PhD. Pri tvorbe učebnice sa významne podieľala aj študentka FF PU v Prešove Bc. Lucia Zbihlejová. Za ich ústretovosť a podporu vyslovuje autorka úprimne poďakovanie.

V Prešove, 14. januára 2011

Zuzana Birknerová
Katedra manažérskej psychológie
FM PU v Prešove

HW Požiadavky

Pokud je kniha dostupná ve formátu PDF, jedná se o chráněný formát s Adobe DRM.
Seznam čteček podporujících Adobe DRM naleznete zde: http://blogs.adobe.com/digitalpublishing/supported-devices

Strážny pes

Odoslať správu na e-mail:, akonáhle :
  • Cena klesne pod
Vypustiť psisko!

Diskusné fórum

V diskusii nie je žiadny príspevok
Vstúpiť do diskusie

Recenzie

K tomuto produktu nebola pridaná žiadna recenzia

Pridať recenziu
Pre zadanie recenzie sa musíte prihlásiť

Ďalej odporúčame

Zákaznícka linka Brlohu
PočítačPlayStationXboxNintendoKarty a iné hryKnihyKomiksFigúrkyBrloh FashionBrloh BazárBrloh Digital
Kategórie Novinky Predobjednávky Brloh Digital Brloh Bazár
PC Hry PC Príslušenstvo MAC
PlayStation 4 PlayStation 3 XBOX ONE XBOX 360 Nintendo Wii U Nintendo Wii PlayStation 2
PlayStation Vita PSP Nintendo 3DS Nintendo DS Virtuálna realita
Brloh Fashion Spoločenské hry Zberateľské kartové hry Hračky Figúrky E-knihy Auto a moto Automobily Autoškola Biografie, životopisy Cudzojazyčná literatúra Deti a mládež Beletria Detská literatúra Encyklopédie, náučné knihy Obrázkové čítanie Ostatné Predškolák Pre ...násťročných Romány pre dievčatá Rozprávky Young adult Domov, hobby Hobby, voľný čas Pre šikovné ruky Ekonómia a právo Ekonómia Manažment v informačnej spoločnosti Marketing a reklama Obchod a predaj Personalistika Podnikanie a manažment Prosperita firmy Riadenie, plánovanie, výroba Ezoterika Astrológia, veštenie Mágia, okultizmus Mystika Záhadologia Financie Finančné riadenie Finančné trhy a inštitúcie Osobné a rodinné financie Geografia, cestovanie História Dejiny Vojny v dejinách Chovateľstvo Domáci miláčik Chovateľstvo Ostatné Jazyky Jazyky Kariéra, tréning a rozvoj zručností Kariéra a zamestnanie Komunikačné a manažérske zručnosti Vedenie ľudí v praxi Medicína Gynekológia, pediatria Interná medicína Kardiológia Laická verejnosť, radíme chorým Nefrológia Neurológia Ostatné Pediatria Psychiatria Motivačná literatúra Rozvoj osobnosti Náboženstvo, cirkev Pedagogika Pedagogika Výchova a vzdelávanie Počítače, internet Administrácia a operačné systémy Digitálne fotografie Hardware Internet, tvorba a programovanie WWW Kancelária Pomocné programy, utility Programovanie Prvé kroky s počítačom Siete, komunikácia Politológia Politológia Potraviny, nápoje Kuchárske knihy Právo Právo pre každého Právo pre prax Prírodné vedy Próza, poézia Citáty, výroky, aforizmy Česká próza Detektívky Dobrodružné romány, trilery Dráma, divadelné hry Eseje, štúdie, rozhovory Historické romány Humor, satira Klasická literatúra Komiksy Literatúra faktu Mýty, legendy, balady Novely, poviedky, antológie Poézia Reportáže Romány Erotické romány Sci-fi, fantasy, horory Slovenská próza Psychológia Odborná psychologická literatúra Ostatné odbory a ďalšie literatúra Partnerské vzťahy Psychológia pre každého Psychoterapia Rady pre rodičov Rady pre rodičov Religionistika Religionistika Sociológia Sociológia Spoločenské vedy Stavebníctvo a architektúra Architektúra Hobby Stavebníctvo Šport Ostatné Šport Technika Ostatné Učebnice Učebnice technické Účtovníctvo a dane Účtovníctvo a dane Umenie, kultúra a remeslá Maliarstvo, sochárstvo Ostatné Umenie a kultúra Záhrada Zdravie a životný štýl Zdravie a životný štýl Žurnalistika a komunikácia Žurnalistika a komunikácia Knihy Komiks Časopisy Filmy Tablety 3D Tlač Darčekové šeky
Sociálne siete
Novinky na e-mail
Vyplňte e-mail, na ktorý si prajete mať pravidelne zasielané informácie o novinkách a akciách.
Aktuálne vydanie Informačného e-mailu.
Aktuality
08.12.2016 11:05 Otváracie hodiny počas Vianočných sviatkov. ... Viac
07.12.2016 11:50 Vianočné tipy ... Viac
16.11.2016 12:57 Užite si poriadny luxus ... Viac
15.11.2016 10:43 Deň dopravy zadarmo ... Viac
15.09.2016 13:40 NHL 17 s konzolou PlayStation 4 výhodne! ... Viac