Detail položky

Provazochodkyně

E-knihy
Provazochodkyně
Ihneď na stiahnutieViac o Digital Download
download: 9,20 €
Kúpiť
Kategória: E-knihy / Próza, poézia / Dobrodružné romány, trilery
Vyšlo: 18.3.2016
Jazyk: Česky
Kód Digital Download: E12510
Autor: Simon Mawer

Zdieľať na Twitteri Zdieľať na facebooku
Popis
Strážny pes
Diskusné fórum (0)
Recenzie (0)

Popis

Kupujete elektronickú knihu. Uistite sa, že Vaše zariadenie podporuje formát, v ktorom je kniha dodávaná!!

Pôvodný názovTightrope
AutorSimon Mawer
VydavateľstvoKNIHA ZLIN
EdíciaFLEET
PrekladateľFilip Hanzlík
SériaMarian Sutro
Poradie v sérii2
ISBN978-80-7473-405-2
Strán468
Dostupné formátysDRM EPUB, sDRM SPDF, sDRM MOBI
Ukážkaepub pdf mobi

Zatímco spojenecké jednotky na jaře roku 1945 utahují smyčku kolem Berlína, vynořuje se z trosek a rozvalin Německa na scénu tohoto románu osamělá postava. Je to Marian Sutrová, se kterou její britští velitelé ztratili kontakt na podzim 1943, kdy v Paříži padla do rukou gestapa. Nyní je jednou z mála přeživších agentů Velitelství zvláštních operací. Statečně čelila zatčení, brutálním výslechům i hrůzám pobytu v koncentračním táboře Ravensbrück, ale jakou cenu za to musela zaplatit? Vrací se do Anglie, kterou sotva poznává, učí se žít v poválečném světě, kterému nerozumí, a hledá nějaký záchytný bod, s jehož pomocí by mohla začít budovat svůj nový život. Rodina a přátelé jsou jí nablízku a mladý důstojník RAF se snaží probudit v ní chuť k normálnímu životu, k lásce a citům, ale vzpomínky a prožitky nepřestávají Marian pronásledovat. Za války se naučila, jak splynout s davem v ulicích Paříže, jak zabíjet a přežít mučení a věznění – nyní se musí přizpůsobit znovu, musí se naučit, jak žít v podivné realitě poválečné Anglie.

Jakkoli se Marian snaží znovu vybudovat svůj život a setřást ze sebe minulost agentky a hrdinky odboje, vzpomínky na mučení, nešťastnou lásku a zradu nedokáže zapudit – podobně jakou touhu po dobrodružství. Když ji její bývalý řídící důstojník láká zpět do temného světa špionáže, těžko odolává vnitřní potřebě sloužit vyšším cílům. Marian se dostává do tíživého soukolí politiky studené války a nakonec je nucena riskovat všechno - aby ochránila ty, které miluje, aby pomohla věci, které věří, a, ze všeho nejvíc, aby dala průchod svým touhám.

Provazochodkyně přináší napínavou a velmi propracovanou sondu do složitých motivů idealismu a odvahy těch, kteří nepřestali bojovat ani poté, co druhá světová válka dávno skončila. Je to ale také příběh neobyčejné ženy: ženy, která neváhá vraždit, která dokáže přežít, hrdinky i zrádkyně.

Strážny pes

Odoslať správu na e-mail:, akonáhle :
  • Cena klesne pod
Vypustiť psisko!

Diskusné fórum

V diskusii nie je žiadny príspevok
Vstúpiť do diskusie

Recenzie

K tomuto produktu nebola pridaná žiadna recenzia

Pridať recenziu
Pre zadanie recenzie sa musíte prihlásiť

Ďalej odporúčame


7,70 €
Kúpiť
Zákaznícka linka Brlohu
PočítačPlayStationXboxNintendoKarty a iné hryKnihyKomiksFigúrkyBrloh FashionBrloh BazárBrloh Digital
Kategórie Novinky Predobjednávky Brloh Digital Brloh Bazár
PC Hry PC Príslušenstvo MAC
PlayStation 4 PlayStation 3 XBOX ONE XBOX 360 Nintendo Wii U Nintendo Wii PlayStation 2
PlayStation Vita PSP Nintendo 3DS Nintendo DS Virtuálna realita
Brloh Fashion Spoločenské hry Zberateľské kartové hry Hračky Figúrky E-knihy Auto a moto Automobily Autoškola Biografie, životopisy Cudzojazyčná literatúra Deti a mládež Beletria Detská literatúra Encyklopédie, náučné knihy Obrázkové čítanie Ostatné Predškolák Pre ...násťročných Romány pre dievčatá Rozprávky Young adult Domov, hobby Hobby, voľný čas Pre šikovné ruky Ekonómia a právo Ekonómia Manažment v informačnej spoločnosti Marketing a reklama Obchod a predaj Personalistika Podnikanie a manažment Prosperita firmy Riadenie, plánovanie, výroba Ezoterika Astrológia, veštenie Mágia, okultizmus Mystika Záhadologia Financie Finančné riadenie Finančné trhy a inštitúcie Osobné a rodinné financie Geografia, cestovanie História Dejiny Vojny v dejinách Chovateľstvo Domáci miláčik Chovateľstvo Ostatné Jazyky Jazyky Kariéra, tréning a rozvoj zručností Kariéra a zamestnanie Komunikačné a manažérske zručnosti Vedenie ľudí v praxi Medicína Gynekológia, pediatria Interná medicína Kardiológia Laická verejnosť, radíme chorým Nefrológia Neurológia Ostatné Pediatria Psychiatria Motivačná literatúra Rozvoj osobnosti Náboženstvo, cirkev Pedagogika Pedagogika Výchova a vzdelávanie Počítače, internet Administrácia a operačné systémy Digitálne fotografie Hardware Internet, tvorba a programovanie WWW Kancelária Pomocné programy, utility Programovanie Prvé kroky s počítačom Siete, komunikácia Politológia Politológia Potraviny, nápoje Kuchárske knihy Právo Právo pre každého Právo pre prax Prírodné vedy Próza, poézia Citáty, výroky, aforizmy Česká próza Detektívky Dobrodružné romány, trilery Dráma, divadelné hry Eseje, štúdie, rozhovory Historické romány Humor, satira Klasická literatúra Komiksy Literatúra faktu Mýty, legendy, balady Novely, poviedky, antológie Poézia Reportáže Romány Erotické romány Sci-fi, fantasy, horory Slovenská próza Psychológia Odborná psychologická literatúra Ostatné odbory a ďalšie literatúra Partnerské vzťahy Psychológia pre každého Psychoterapia Rady pre rodičov Rady pre rodičov Religionistika Religionistika Sociológia Sociológia Spoločenské vedy Stavebníctvo a architektúra Architektúra Hobby Stavebníctvo Šport Ostatné Šport Technika Ostatné Učebnice Učebnice technické Účtovníctvo a dane Účtovníctvo a dane Umenie, kultúra a remeslá Maliarstvo, sochárstvo Ostatné Umenie a kultúra Záhrada Zdravie a životný štýl Zdravie a životný štýl Žurnalistika a komunikácia Žurnalistika a komunikácia Knihy Komiks Časopisy Filmy Tablety 3D Tlač Darčekové šeky
Sociálne siete
Novinky na e-mail
Vyplňte e-mail, na ktorý si prajete mať pravidelne zasielané informácie o novinkách a akciách.
Aktuálne vydanie Informačného e-mailu.
Aktuality
08.12.2016 11:05 Otváracie hodiny počas Vianočných sviatkov. ... Viac
07.12.2016 11:50 Vianočné tipy ... Viac
16.11.2016 12:57 Užite si poriadny luxus ... Viac
15.11.2016 10:43 Deň dopravy zadarmo ... Viac
15.09.2016 13:40 NHL 17 s konzolou PlayStation 4 výhodne! ... Viac