Detail položky

V brance Vlasta Burian

E-knihy
V brance Vlasta Burian
Ihneď na stiahnutieViac o Digital Download
download: 3,55 €
Kúpiť
Kategória: E-knihy / Próza, poézia / Literatúra faktu
Jazyk: Česky
Kód Digital Download: E7661
Autor: Ivan Vápenka

Zdieľať na Twitteri Zdieľať na facebooku
Popis
Strážny pes
Diskusné fórum (0)
Recenzie (0)

Popis

Kupujete elektronickú knihu. Uistite sa, že Vaše zariadenie podporuje formát, v ktorom je kniha dodávaná!!

AutorIvan Vápenka
VydavateľstvoMachart
ISBN978-80-87517-23-9
Strán128
Dostupné formátysDRM SPDF
Ukážkapdf

Máte v rukou knihu, která přibližuje životní etapu krále komiků, která již veřejnosti není tak známá. Ani fotbaloví experti nepopisují tuto fotbalovou kariéru Vlasty Buriana ve svých odborných publikací seriózním způsobem. A přitom, jak to kdysi napsal sportovní sekretář Sparty Ferdinand Scheinost: Vlasta Burian patří mezi slavné postavy naší kopané!

Jistě všichni znáte krále komiků - Vlastu Buriana, který nám zpříjemňuje svými filmy především období vánoc a silvestra. Málokdo však už ví, že byl také všestranným sportovcem a vynikal především v tenise, cyklistice, automobilismu, jezdectví a dalších sportech. Nejvíce však miloval fotbal a byl vynikajícím brankářem i prvoligového mužstva AC Sparty Praha. Toto období je také nejvíce zdokumentováno v mnoha fotografiích i písemných dokladech, i když sparťanské dokumenty do roku 1934 shořely při požáru sparťanské tribuny na Letné.

Vlasta Burian byl členem Sparty v letech 1914 - 1922, kdy musel skončit pro svojí hereckou kariéru, která dostala před sportem přednost.

To vše, jak o fotbalových, ale i soudcovských aktivitách popisuje publikace sběratele a publicisty Ivana Vápenky, který je rovněž od dětství tělem i duší velikým Sparťanem. V knize se rozepisuje o celé Burianově fotbalové činnosti, která byla nejen ve Spartě, ale i ve Slavii, kde měl svojí Burianovou jedenáctku. Ta však nebyla jediná, ale měl i ještě... Ale o tom se dočtete v této unikátní publikaci sportovně zaníceného Sparťana Ivana Vápenky. Ať se vám líbí a poznáte řadu životních epizod našeho krále komiků a jak to napsal tehdejší sportovní sekretář Sparty Ferdinand Scheinost:
„Vlasta Burian patří mezi slavné postavy naší kopané a i když byl i dva roky Slávistou, tak v srdci zůstal celoživotním Sparťanem!"

Strážny pes

Odoslať správu na e-mail:, akonáhle :
  • Cena klesne pod
Vypustiť psisko!

Diskusné fórum

V diskusii nie je žiadny príspevok
Vstúpiť do diskusie

Recenzie

K tomuto produktu nebola pridaná žiadna recenzia

Pridať recenziu
Pre zadanie recenzie sa musíte prihlásiť

Ďalej odporúčame

Zákaznícka linka Brlohu
PočítačPlayStationXboxNintendoKarty a iné hryKnihyKomiksFigúrkyBrloh FashionBrloh BazárBrloh Digital
Kategórie Novinky Predobjednávky Brloh Digital Brloh Bazár
PC Hry PC Príslušenstvo MAC
PlayStation 4 PlayStation 3 XBOX ONE XBOX 360 Nintendo Wii U Nintendo Wii PlayStation 2
PlayStation Vita PSP Nintendo 3DS Nintendo DS Virtuálna realita
Brloh Fashion Spoločenské hry Zberateľské kartové hry Hračky Figúrky E-knihy Auto a moto Automobily Autoškola Biografie, životopisy Cudzojazyčná literatúra Deti a mládež Beletria Detská literatúra Encyklopédie, náučné knihy Obrázkové čítanie Ostatné Predškolák Pre ...násťročných Romány pre dievčatá Rozprávky Young adult Domov, hobby Hobby, voľný čas Pre šikovné ruky Ekonómia a právo Ekonómia Manažment v informačnej spoločnosti Marketing a reklama Obchod a predaj Personalistika Podnikanie a manažment Prosperita firmy Riadenie, plánovanie, výroba Ezoterika Astrológia, veštenie Mágia, okultizmus Mystika Záhadologia Financie Finančné riadenie Finančné trhy a inštitúcie Osobné a rodinné financie Geografia, cestovanie História Dejiny Vojny v dejinách Chovateľstvo Domáci miláčik Chovateľstvo Ostatné Jazyky Jazyky Kariéra, tréning a rozvoj zručností Kariéra a zamestnanie Komunikačné a manažérske zručnosti Vedenie ľudí v praxi Medicína Gynekológia, pediatria Interná medicína Kardiológia Laická verejnosť, radíme chorým Nefrológia Neurológia Ostatné Pediatria Psychiatria Motivačná literatúra Rozvoj osobnosti Náboženstvo, cirkev Pedagogika Pedagogika Výchova a vzdelávanie Počítače, internet Administrácia a operačné systémy Digitálne fotografie Hardware Internet, tvorba a programovanie WWW Kancelária Pomocné programy, utility Programovanie Prvé kroky s počítačom Siete, komunikácia Politológia Politológia Potraviny, nápoje Kuchárske knihy Právo Právo pre každého Právo pre prax Prírodné vedy Próza, poézia Citáty, výroky, aforizmy Česká próza Detektívky Dobrodružné romány, trilery Dráma, divadelné hry Eseje, štúdie, rozhovory Historické romány Humor, satira Klasická literatúra Komiksy Literatúra faktu Mýty, legendy, balady Novely, poviedky, antológie Poézia Reportáže Romány Erotické romány Sci-fi, fantasy, horory Slovenská próza Psychológia Odborná psychologická literatúra Ostatné odbory a ďalšie literatúra Partnerské vzťahy Psychológia pre každého Psychoterapia Rady pre rodičov Rady pre rodičov Religionistika Religionistika Sociológia Sociológia Spoločenské vedy Stavebníctvo a architektúra Architektúra Hobby Stavebníctvo Šport Ostatné Šport Technika Ostatné Učebnice Učebnice technické Účtovníctvo a dane Účtovníctvo a dane Umenie, kultúra a remeslá Maliarstvo, sochárstvo Ostatné Umenie a kultúra Záhrada Zdravie a životný štýl Zdravie a životný štýl Žurnalistika a komunikácia Žurnalistika a komunikácia Knihy Komiks Časopisy Filmy Tablety 3D Tlač Darčekové šeky
Sociálne siete
Novinky na e-mail
Vyplňte e-mail, na ktorý si prajete mať pravidelne zasielané informácie o novinkách a akciách.
Aktuálne vydanie Informačného e-mailu.
Aktuality
16.11.2016 12:57 Užite si poriadny luxus ... Viac
15.11.2016 10:43 Deň dopravy zadarmo ... Viac
15.09.2016 13:40 NHL 17 s konzolou PlayStation 4 výhodne! ... Viac
09.09.2016 09:31 Dishonored 2 s tričkom ... Viac
06.09.2016 10:21 Back to School ... Viac