Detail položky

Velké polární výpravy

E-knihy
Velké polární výpravy
Ihneď na stiahnutieViac o Digital Download
download: 2,45 €
Kúpiť
Kategória: E-knihy / Biografie, životopisy
Vyšlo: 16.3.2011
Jazyk: Česky
Kód Digital Download: E9173
Autor: Miloslav Martínek

Zdieľať na Twitteri Zdieľať na facebooku
Popis
Strážny pes
Diskusné fórum (0)
Recenzie (0)

Popis

Kupujete elektronickú knihu. Uistite sa, že Vaše zariadenie podporuje formát, v ktorom je kniha dodávaná!!

AutorMiloslav Martínek
VydavateľstvoEpocha
EdíciaMagnetka
ISBN978-80-7425-091-0
Strán128
Dostupné formátysDRM EPUB, sDRM MOBI
Ukážkaepub mobi

Po celá staletí se snažili jednotliví mořeplavci i celé výpravy proniknout do polárních končin na severu i na jihu Země. Hledali podél severoamerického pobřeží cestu do Číny a Japonska, podobně jako na jih od Ohňové země hledali bájnou terra australis incognita. Jako magnet je přitahovaly severní i jižní pól. Jejich cesty provázely mořské bouře, studené vichry, silné mrazy a sněhové metelice, hlad a kurděje. Jejich lodě mnohokrát uvízly v ledovém zajetí, a přesto se s přicházejícím jarem znovu vydávali zaplňovat bílá místa na mapě. Nemalé množství polárníků i celé výpravy zmizely jako oběti polární vášně.
Kniha líčí osudy nejznámějších dobyvatelů severu a jihu: H. Hudsona, Johna a Jamese Rossových či J. Franklina pokoušejících se proniknout zamrzajícími průlivy mezi ostrovy na severu Ameriky, úspěšnou plavbu R. Amundsena, snahy E. Kanea, F. Nansena a dalších polárníků dosáhnout severní pól, i zápas o prvenství mezi F. Cookem a R. Pearym. Zachycuje tragické vyústění závodu o dosažení jižního pólu mezi Amundsenem a Scottem a nenaplněnou touhu E. Shackletona přejít Antarktidu.
Romantiku plachetnic a parolodí posléze nahradily vzducholodě a letadla a k „hrdinovi obou pólů“ Amundsenovi přibyli U. Nobile a R. E. Byrd. A právě v této době zároveň končí životní příběh nejslavnějšího dobyvatele ledových pustin, Roalda Amundsena, jehož osud knihu rámuje.

Strážny pes

Odoslať správu na e-mail:, akonáhle :
  • Cena klesne pod
Vypustiť psisko!

Diskusné fórum

V diskusii nie je žiadny príspevok
Vstúpiť do diskusie

Recenzie

K tomuto produktu nebola pridaná žiadna recenzia

Pridať recenziu
Pre zadanie recenzie sa musíte prihlásiť

Ďalej odporúčame


8,90 €
Kúpiť
Zákaznícka linka Brlohu
PočítačPlayStationXboxNintendoKarty a iné hryKnihyKomiksFigúrkyBrloh FashionBrloh BazárBrloh Digital
Kategórie Novinky Predobjednávky Brloh Digital Brloh Bazár
PC Hry PC Príslušenstvo MAC
PlayStation 4 PlayStation 3 XBOX ONE XBOX 360 Nintendo Wii U Nintendo Wii PlayStation 2
PlayStation Vita PSP Nintendo 3DS Nintendo DS Virtuálna realita
Brloh Fashion Spoločenské hry Zberateľské kartové hry Hračky Figúrky E-knihy Auto a moto Automobily Autoškola Biografie, životopisy Cudzojazyčná literatúra Deti a mládež Beletria Detská literatúra Encyklopédie, náučné knihy Obrázkové čítanie Ostatné Predškolák Pre ...násťročných Romány pre dievčatá Rozprávky Young adult Domov, hobby Hobby, voľný čas Pre šikovné ruky Ekonómia a právo Ekonómia Manažment v informačnej spoločnosti Marketing a reklama Obchod a predaj Personalistika Podnikanie a manažment Prosperita firmy Riadenie, plánovanie, výroba Ezoterika Astrológia, veštenie Mágia, okultizmus Mystika Záhadologia Financie Finančné riadenie Finančné trhy a inštitúcie Osobné a rodinné financie Geografia, cestovanie História Dejiny Vojny v dejinách Chovateľstvo Domáci miláčik Chovateľstvo Ostatné Jazyky Jazyky Kariéra, tréning a rozvoj zručností Kariéra a zamestnanie Komunikačné a manažérske zručnosti Vedenie ľudí v praxi Medicína Gynekológia, pediatria Interná medicína Kardiológia Laická verejnosť, radíme chorým Nefrológia Neurológia Ostatné Pediatria Psychiatria Motivačná literatúra Rozvoj osobnosti Náboženstvo, cirkev Pedagogika Pedagogika Výchova a vzdelávanie Počítače, internet Administrácia a operačné systémy Digitálne fotografie Hardware Internet, tvorba a programovanie WWW Kancelária Pomocné programy, utility Programovanie Prvé kroky s počítačom Siete, komunikácia Politológia Politológia Potraviny, nápoje Kuchárske knihy Právo Právo pre každého Právo pre prax Prírodné vedy Próza, poézia Citáty, výroky, aforizmy Česká próza Detektívky Dobrodružné romány, trilery Dráma, divadelné hry Eseje, štúdie, rozhovory Historické romány Humor, satira Klasická literatúra Komiksy Literatúra faktu Mýty, legendy, balady Novely, poviedky, antológie Poézia Reportáže Romány Erotické romány Sci-fi, fantasy, horory Slovenská próza Psychológia Odborná psychologická literatúra Ostatné odbory a ďalšie literatúra Partnerské vzťahy Psychológia pre každého Psychoterapia Rady pre rodičov Rady pre rodičov Religionistika Religionistika Sociológia Sociológia Spoločenské vedy Stavebníctvo a architektúra Architektúra Hobby Stavebníctvo Šport Ostatné Šport Technika Ostatné Učebnice Učebnice technické Účtovníctvo a dane Účtovníctvo a dane Umenie, kultúra a remeslá Maliarstvo, sochárstvo Ostatné Umenie a kultúra Záhrada Zdravie a životný štýl Zdravie a životný štýl Žurnalistika a komunikácia Žurnalistika a komunikácia Knihy Komiks Časopisy Filmy Tablety 3D Tlač Darčekové šeky
Sociálne siete
Novinky na e-mail
Vyplňte e-mail, na ktorý si prajete mať pravidelne zasielané informácie o novinkách a akciách.
Aktuálne vydanie Informačného e-mailu.
Aktuality
08.12.2016 11:05 Otváracie hodiny počas Vianočných sviatkov. ... Viac
07.12.2016 11:50 Vianočné tipy ... Viac
16.11.2016 12:57 Užite si poriadny luxus ... Viac
15.11.2016 10:43 Deň dopravy zadarmo ... Viac
15.09.2016 13:40 NHL 17 s konzolou PlayStation 4 výhodne! ... Viac