Predobjednávka
We Happy Few
Xbox ONE
Dátum vydania: 2017
Lokalizácia: Anglická verzia
Kód produktu: 48907
Fyzická kópia
Predobjednávka
64.99 €
We Happy Few We Happy Few
Xbox ONE Fyzická kópia
Predobjednávka
64.99 €

Podrobné informácie

Survival hra a podivná adventúra v jednom - to je We Happy Few. Ak vám táto kombinácia sedí, možno o svojskom kúsku z dielne Compulsion Games chcete vedieť viac. Tvorcovia nám sprístupnili pre-alfa verziu, ktorá poskytla určitý obraz o tom, čo nás čaká. A musíme priznať, že novinka od autorov titulu Contrast, má niečo do seba. Hoci ju zrejme ocení len užšia skupina hráčov, ktorí majú radi atypické hry, čo vyčnievajú z radu.

Základné princípy We Happy Few sa vlastne ani veľmi nelíšia od tradičných survival hier. Precitáte v úlohe postavy (v ukážke to bola žena) v provizórnom pelechu v kanalizácii, odkiaľ sa po preskúmaní skromných priestorov vyšplháte na povrch. Ste uprostred chudobnej štvrte s polorozpadnutými domami a nedôverčivými obyvateľmi, ktorí na vás zaútočia, keď sa priblížite a včas neustúpite. Aby ste prežili, musíte prijímať vodu a potravu a azda netreba zdôrazňovať, že sa jedná o nedostatkový tovar.

S vodou vlastne až taký problém nie je. Môžete sa napiť z vodnej pumpy, a dokonca si tam aj naplniť prázdne fľaše, ktoré najčastejšie nájdete medzi odpadkami. S jedlom je to už horšie, pretože so zhnitým ovocím si dlho nevystačíte. Lenže v bedárskych chatrčiach a okolí nič lepšie nenájdete, a tak sa chtiac-nechtiac vydáte do vyspelejšej časti mesta, kde sa nachádzajú honosnejšie domy aj niečo chutné pod zub. Mešťania síce nie sú agresívni, ale úplne vás ignorujú. Teda až do chvíle, kým cez otvorené okno nevleziete do ich obydlia a nevyrabujete obsah chladničky a šuplíkov. Ak vás prichytia pri čine alebo spustíte alarm, domáci s charakteristickými maskami na tvárach vás začnú naháňať a dochádza k bitke. Súčasne sa zaktivizujú policajti v uliciach, a tak je najlepšou obranou útek. Keď vás totiž chytia, ubijú vás k smrti a to je váš definitívny koniec.

No ak sa vám v najbližších minútach úspešne darí kľučkovať a vyhnúť prenasledovateľom, zníži sa stupeň pohotovosti a o chvíľu sú už mešťania aj strážcovia zákona znovu pokojní. Môžete ďalej brázdiť po cestách s dúhovými farbami, hľadať predmety, ktoré by sa dali zužitkovať a miesta, kde treba niečo podstatné vykonať. Vaším hlavným cieľom je totiž uniknúť z izolovaného dystopického mesta na ostrovčeku, ale tomu predchádza niekoľko krokov, ktoré musíte vykonať. Osídlenie je neveľké, ale má mnoho uličiek, v ktorých sa ľubovoľne pohybujete, no aj zóny, ktoré nie sú vždy prístupné a zákutia, čo treba preskúmať. V prvom rade však musíte zostať nažive, čo hlavne spočiatku nie je jednoduché. Holými rukami sa ťažko bráni, škvŕkajúci žalúdok znižuje vašu vitalitu a mesto je paranoické, chladné, až nepriateľské.

Už od začiatku vnímate ťaživú atmosféru, ktorá vládne v uliciach retro mestečka v anglickom štýle, kde majú svoje miesto len ľudia, ktorým sú vymieľané mozgy pomocou masmédií a drogy radosti. Tá sa nachádza v okolí vo forme tabliet, ale je obsiahnutá aj vo vodovodoch, z ktorých bežní mešťania pijú vodu. Aby bola ilúzia pohody dokonalá, obyvatelia Wellington Wells nosia masky s falošným úsmevom. Nakaziť sa môžete aj vy - kontaminovanou vodou a rôznymi konzumnými predmetmi, po ktorých máte halucinácie a navyše vás vysiľujú. Napriek tomu sa oplatí zbierať všetko, čo sa dá. Pomocou dielenského stola si totiž s dostatkom surovín a konkrétnymi objektmi môžete vyrobiť užitočné veci - bandáže, rôzne oblečenie, kovovú rúru, lekárničku či anti-futuristické zariadenie. Tieto kúsky slúžia na vašu regeneráciu, obranu alebo aby ste sa infiltrovali a prenikli hlbšie do útrob mesta.