Fake vs Originálne karty
Problematiku falošných kariet sme už zahryzli. Ale ako také karty od originálu rozpoznať? Úplné základy, ako takú kartu spoznať, a čomu sa vyložene vyhnúť, to si povieme práve tu.
Kvalita karty
Výrobca falošných kariet sa hocikedy netrafí ani do správnej veľkosti karty, nevie „nafejkovať“ farby (najlepšie sa tak pozná na zadnej strane) a kvalita použitého materiálu je vyložene na smiech.
Tieto základné aspekty sú viditeľné hneď na prvý pohľad a omak karty. Karta je o poznanie mäkšia a môže mať aj odreté rohy už po rozbalení z balíčka.
Trik s baterkou!
Veľmi jednoduchým trikom, ako kvalitu materiálu a tlače preveriť, je trikom s baterkou. Poslúži ti napríklad chytrý telefón so svietidlom a jedna pravá a druhá podozrivá karta. Prilož svetlo ku karte, a pokiaľ bude aj cez kartu svietiť, ide jednoznačne o fake kartu. Karta svetlo neprepustí? Pokémonov ste chytali najskôr u nás, táto je pravá!
Nezmyselné údaje a obsah balíčka
Medzi obľúbenými Funko figúrkami nájdeš hromadu Pokémonov. Snažíme sa mať dostupné všetky, ale u tých najobľúbenejších sa často stáva, že sú rýchlo fuč a už sa nenechajú nikdy chytiť! Ulov si tú svoju.
Pokémon máva maximálny počet životov 340 (až na pár naozaj vzácnych jedincov). Práve nezmyselné štatistiky na karte majú nalákať tých najmenších trénerov z nás, aby mali dojem, že ich Pokémon je lepší ako všetkých ostatných. Opak je však pravdou.
A pokiaľ sa v základnom balíčku nachádza hneď niekoľko „super vzácnych“ kariet, je hneď podozrenie dvojnásobné.
Cena a miesto predaja
Pre mnohých rodičov mladších trénerov môže byť cena zásadným rozdielom pri robení balíčkov kariet. A pokiaľ nepoznajú problematiku falošných kariet, tak sa nie je čomu diviť. Zaobstarať taký booster za zlomok ceny je predsa výhra, nie? Opäť ide o smutný omyl, ktorý si samotný tréner uvedomí skôr či neskôr.