Hry na PlayStation 5

PlayStation 5 ponúka širokú ponuku exkluzívnych hier, ktoré ťa presunú do herného sveta plného dobrodružstva, stratégie, adrenalínu, športu, skrátka do všetkých žánrov, ktoré si zmyslíš. Vďaka výkonu konzoly PS5 si totiž užiješ každú hru v tej najlepšej kvalite. Pokračuj v čítaní a nájdi hru priamo pre teba.

Nech už sú tvoje herné chúťky akékoľvek, z našej ponuky hier pre PlayStation 5 si rozhodne vyberieš.

Najobľúbenejšie hry PS5

 •  Marvel's Spider-Man 2
Peter Parker a Miles Morales sa vracajú v novom dobrodružstve v sérii Marvel's Spider-Man. Obaja Spider-Mani musia čeliť zloduchom, vrátane Venoma, a nájsť rovnováhu medzi svojimi životmi a povinnosťou chrániť ostatných. Hra ponúka rozšírený a otvorený svet marvelovského New Yorku, nové schopnosti a vylepšené vybavenie. Vďaka výkonu konzoly PlayStation 5 sú k dispozícii funkcie ako haptická odozva, adaptívne spúšte a 3D zvukový efekt.

 • God of War: Ragnarok
Kratos a Atreus sa vydávajú na cestu hľadania odpovedí v Nórskych svetoch. Atreus pátra po znalostiach o proroctve Lokiho a Kratos sa musí rozhodnúť, či sa oslobodí od minulosti a stane sa otcom, ktorého Atreus potrebuje. Bojuj s pomocou rôznych zbraní, nových schopností a preskúmavaj nebezpečné krajiny plné nepriateľov, monštier a severských bohov.

 • Horizon: Forbidden West
V pokračovaní hernej série Horizon: Forbidden West sa vrátiš do postapokalyptického sveta ďalekej budúcnosti. Hra ponúka nové kraje, väčšie a úchvatnejšie stroje a stretnutia s novými kmeňmi. Vyrovnaj sa s hrozbami, objavuj nové tajomstvá a obnov rovnováhu vo svete. Čaká ťa otvorený svet, strategické bitky a odhalenie minulosti. Vďaka krásnej krajine môžeš preskúmať rôzne prostredia, tak iba do toho.

Akčné hry PS5

 • Assassins Creed Mirage
Ponor sa do príbehu Basima, predtým pouličného zlodeja, ktorý hľadá spravodlivosť v Bagdade za doby 9. storočia. Hra Assassins Creed Mirage ponúka široký sortiment nástrojov a vražedných bojov. Príbeh sleduje transformáciu mladého muža na rafinovaného majstra Asasína, ktorý je zároveň súčasťou pulzujúceho mesta, kde obyvatelia Bagdadu reagujú na všetky udalosti.

 •  The Last of Us Part II
The Last of Us je prepracovaná verzia hry pre PlayStation 5. Príbeh sa odohráva po 20 rokoch, keď nebezpečný vírus zdecimoval väčšinu civilizácie USA. Ľudia stále bojujú o prežitie a držia sa vo vnútri drsných zón. Mimo nich sa totiž preháňajú zákerní a neľútostní infikovaní vyvrheli a zombie. Joel dostane úlohu sprevádzať mladé dievča Ellie a spoločne hľadajú hnutie odporu Fireflies. Na ich ceste ich však čaká množstvo zvratov a nepríjemných bojov. Hra ponúka vylepšenú grafiku, rýchle načítanie, 3D zvuk a množstvo ďalších funkcií.

 •  Resident Evil 4
Resident Evil 4 sa odohráva šesť rokov po biologickej katastrofe v Raccoon City a sleduje príbeh agenta Leona S. Kennedyho, ktorý sa vydáva na vidiecku dedinu v Európe, aby zachránil prezidentovu dcéru unesenú kultom Los Illuminados. V hre sa Leon stretne s hrôzami, o ktorých sa mu ani v najhorších nočných morách nesnívalo. Postav sa im a zisti, kto za tým všetkým väzí.

Závodné hry PS5

 •  Gran Turismo 7
Gran Turismo 7 je závodná hra, ktorá je inšpirovaná históriou Gran Turizmu. Obsahuje rôzne herné režimy, vrátane kampaní a autoškoly. Zasúťaž si s ostatnými v športovom režime, vyber si z viac ako 420 áut a vyskúšaj si jazdu na 90 tratiach v rôznych poveternostných podmienkach. Zasadni za volant a vydaj sa za adrenalínom.

 •  The Crew Motorfest
Akčná závodná hra The Crew Motorfest s otvoreným svetom ťa prenesie na havajský ostrov O'ahu. ~000000 ~ skúmavaj rôzne trasy, objav všetky funkcie tvojho auta, trénuj a zúčastňuj sa pretekov. Hra ponúka stovky licencovaných vozidiel a čakajú ťa rôzne výzvy.

 •  F1 23
Pripraviť, pozor a štartujeme! Zazávoď si na nových okruhoch v Las Vegas a Katare. F1 23 ponúka systém licencií, ktoré podporujú férové ??pretekanie. Plň výzvy a pretekanie v rôznych režimoch a sériách. Vylepšovanie vozidiel a členov tímu je možné prostredníctvom nového systému výroby. Technológia ovládača Precision Drive zlepšuje kontrolu a nová fyzika vozidiel zaručuje realistickejšie pretekanie.

RPG hry na PS5

 •  Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy je akčná RPG hra, ktorá sa odohráva v kúzelníckom svete 19. storočia. Staň sa študentom v Rokfortskej škole a vysporiadaj sa s mocnými kúzlami, mágiou a smrtiacimi nepriateľmi. V hre Hogwarts Legacy sa naučíš rozvíjať svoje schopnosti, ovládať kúzla a vyberať si spoločníkov. Každé tvoje rozhodnutie ovplyvní osud kúzelníckeho sveta.

 •  Elden Ring
Hidetaka Miyazaki a George R.R. Martin vytvorili nový svet plný fantastických príbehov. Vydaj sa na cestu za dobrodružstvom cez prepracovaný svet plný hrôzostrašných tvorov a postáv, ktoré ti buď pomôžu, alebo zabránia v pokroku. Pohybuj sa na koni či pešo po rozsiahlej krajine s realistickým počasím. Vyber si svoj vlastný herný štýl vďaka širokej škále zbraní, magických schopností a zručností. Elden Ring si môžeš zahrať sám aj s priateľmi.

 •  Diablo IV
Diablo IV je akčný RPG zážitok novej generácie s nekonečnými zástupmi zla, schopnosťami a dungeónmi. Ponor sa do pekelného prostredia Sanctuary a príbehu s rozsiahlym obsahom. Oslobodzuj pevnosti, z ktorých sa potom, čo ich zbavíš skazených démonov a nepriateľských šeliem, stanú priateľské predsunuté základne, ktoré navždy zmenia rozloženie sveta. Herný obsah zahŕňa cez 140 dungeonov, vedľajšie úlohy, porážku bossov a oslobodzovanie pevností.

Adventúra hry PS5

 •  A Plague Tale: Requiem
Amicia a Hugo utečú zo svojej spustošenej vlasti a vydajú sa na výpravu, aby začali nový život a dostali Hugovu kliatbu pod kontrolu. Musí čeliť skaze spôsobenej žravými krysami a vydať sa za zúfalým bojom o prežitie. Hra ponúka rôzne zbrane, nástroje a nadpozemské sily na prekonanie súperov a výziev.

 •  Stray
Stray je dobrodružná hra s mačacou hlavnou hrdinkou, zasadená do podrobne spracovaných, neónom prežiarených uličiek chátrajúceho kybermesta. Pohybuj sa prostredím s hravosťou mačky, vyrieš tajomstvo mesta a spriatel sa s lietajúcim dronom B-12 a nájdi cestu von.

Strategické hry PS5

 • Company of Heroes 3
Ponor sa do príbehu počas druhej svetovej vojny. V Company of Heroes 3 ťa čakajú nové funkcie a autentickej taktiky, ktoré sú poháňané technológiou Essence Engine 5. Ovplyvni priebeh bitky aj samotný príbeh vojny svojimi rozhodnutiami. Dynamická herná mapa umožňuje velenie pozemným, vzdušným a námorným silám.

 •  Anno 1800
Anno 1800 je budovateľská strategická hra umožňujúca vytvárať obrovské mestá, plánovať logistické siete, osídľovať nové úrodné kontinenty a podmaňovať protivníkov pomocou diplomacie, obchodu alebo vojny. Hra obsahuje príbehovú kampaň, sandboxový režim a režim pre viacerých hráčov. Nové prvky zahŕňajú expedície po celom svete a nové pracovné sily pre správu tovární.

Športové hry PS5

 •  EA Sports FC 24
Hra s novým názvom EA Sports FC 24, predtým FIFA, ponúka výnimočný zážitok vďaka trom inovatívnym technológiám, ktoré poskytujú úplný realizmus v každom zápase: HyperMotionV pre pohyby hráčov, herné štýly vychádzajúce z analýz Opta a pokročilý engine Frostbite. A čo viac, vďaka možnosti hrania na rôznych platformách, si EA FC 24 môžeš zahrať aj s priateľmi.

 •  NHL 24
EA SPORTS NHL 24 prináša nové prvky, vrátane systému vyčerpania pre intenzívnejšie zápasy a fyzikálne riadeného kontaktu pre realistickejšie zásahy. Nové systémy ovládania hráča, Vizuálne prihrávky a Úplná kontrola nad fintami zlepšujú hrateľnosť. NHL 24 taktiež využíva motor Frostbite pre vylepšenú grafiku a realistickosť a Momenty HUT pripomínajú hokejové okamihy z histórie i súčasnosti.

 •  NBA 2K24
Priprav sa na skvelú dávku čistej basketbalovej zábavy v rôznych režimoch NBA 2K24. V MyCAREER si vytvor svojho vlastného hráča s nekonečnými možnosťami personalizácie. Získaj zbierku legiend av MyTEAM si zostav dokonalý tím. Navyše ťa čakajú nové výzvy v podobe Mamba Moments.

Multiplayer hry PS5

 •  Call of Duty: Modern Warfare 3
V pokračovaní Call of Duty: Modern Warfare II kapitán Price a Task Force 141 čelia obrovskej hrozbe v podobe ultranacionalistického vojnového zločinca Vladimíra Makarova. Hra tiež prináša nové mapy pre režim Ground War a rozvíja populárny War Mode.

 •  Fortnite
Fortnite od Epic Games je populárna online hra s režimom Battle Royale, kde 100 hráčov súťaží o prežitie na jednej mape. Sezónne aktualizácie, kozmetické predmety a cross-platform hrania prispievajú k obľube tohto titulu. Uži si doplnkové balíčky s rôznym obsahom.

Hry pre deti PS5

 •  Asterix & Obelix XXXL
Obľúbení Galovia Asterix a Obelix sa vracajú v novom dobrodružstve. Celá Galia je pod rímskou nadvládou, okrem jedinej dediny obývanej nepoddajnými Galmi. Medzitým v Hibernii požiadajú Asterixa a Obelixa o pomoc pri hľadaní legendárneho barana so zlatými rohmi, ktorý zmizol. Vydaj sa na cestu za hľadaním.

 •  LEGO Star Wars: The SkyWalker Saga
V LEGO Star Wars: The Skywalker Saga znova prežiješ nezabudnuteľné okamihy z 9 filmov Skywalkerovej ságy. Teš sa na typický LEGO humor, ovládaj stovky postáv, lodí a vozidiel v rozsiahlom svete Star Wars a vydaj sa na vlastnú cestu naprieč galaxiou.

viac menej