PlayStation 5

PlayStation 5

O PlayStation 5

Dátum vydania: Koniec roku 2020

Predstavujeme ti novú radu hernej konzoly od spoločnosti SONY. PlayStation 5 je dlho očakávaný posun v herných konzolách. Po prvom predstavení už vieme, že sa môžeme tešiť hneď na dve konzoly, jedna bude s optickou mechanickou a druhá bude "Only Digital". Na presnejšie detaily si ešte chvíľu musíme počkať, tak sa zatiaľ aspoň pozri, aké komponenty bude konzola ukrývať vo svojom vnútri.

PS5

Konfigurácia PlayStation 5

PROCESOR 8x Zen 2 Cores at 3.5GHz (variable frequency)
GRAFICKÁ KARTA 10.28 TFLOPs, 36 CUs at 2.23GHz (variable frequency)
GPU ARCHITEKTÚRA Custom RDNA 2
PAMÄŤ 16GB GDDR6/256-bit
PRIEPUSTNOSŤ PAMÄTI 448GB/s
INTERNÉ ÚLOŽISKO Custom 825GB SSD
I/O PRIEPUSTNOSŤ 5.5GB/s (Raw), Typical 8-9GB/s (Compressed)
ROZŠÍRITEĽNÉ O NVMe SSD disk
EXTERNÉ ÚLOŽISKO USB HDD Support
OPTICKÁ MECHANIKA 4K UHD Blu-Ray Drive (iba verzia s mechanikou)

Chceš byť medzi prvými, kto si novú konzolu PlayStation 5 predobjedná? Nechaj nám na seba mail a my ti sľubujeme, že sa ako prvý dozvieš o všetkých PS5 novinkách, ktoré potrebuješ vedieť!

Exkluzívne hry

Ako vždy, tak aj u novej PS5 sa môžeš tešiť na širokú ponuku exkluzívnych titulov, akými sú napríklad Horizon Zero Dawn, Spider-Man, ktorý vyjde už na konci tohto roka, Gran Turismo 7 a ďalšie.

PS5
PS5
PS5

Hry z PlayStation 4

Na PlayStation 5 budú fungovať všetky hry z PS4, ale tým to nekončí. Niektoré staršie PS4 hry budú špeciálne vylepšené pre jedinečný herný zážitok na nových konzolách. Takže si aj so svojimi staršími kúskami užiješ ďaleko viac zábavy.

PS5

Ovládač DualSense

Nová konzola potrebuje nový ovládač, ktorý sa prvýkrát nebude menovať DualShock. Dualsence, ako už jeho názov napovedá, v hrách využije aj náš ďalší zmysel - hmat.

Tešíš sa môžeme napr. na haptickú odozvu miesto obyčajných vibrácií a množstvo ďalších nových vylepšení.