Xbox

Herná konzola Xbox, vytvorená spoločnosťou Microsoft, sa stala jednou z najvýznamnejších značiek na poli herného priemyslu. Do herného prostredia priniesla množstvo inovácií, zaujímavých hier a samozrejme si vytvorila vernú komunitu hráčov z celého sveta. Chceš sa o tejto konzole dozvedieť všetko do bodky? Pokračuj v čítaní.

Xbox od počiatkov

Prvá generácia Xboxu bola uvedená na trh v roku 2001, čo je doba, kedy boli obe silné konkurencie PlayStation a Nintedo už v hernom priemysle rozbehnuté. Xbox sa však aj napriek silným hráčom dostal medzi nich a teraz je na rovnakej priečke. Tomu dopomohol aj model z roku 2005, ktorý priniesol vylepšenú grafikou a stal sa jedným z najobľúbenejších verzií prvého Xboxu.

Z ktorých variantov môžeš vyberať?

Xbox One

Táto generácia bola designovo a technicky výkonnejšia ako predchádzajúce modely a predstavila Kinect senzor pre pohybové ovládanie hier. Ide o upgradované modely Xbox One S a One X. Dnes už nový Xbox One na trhu len tak nekúpiš. Pokiaľ si ale jeho vlastníkom, stále máš na výber množstvo hier a príslušenstva.

Xbox Series

Xbox Series predstavujú najnovšie konzoly od spoločnosti Microsoft, ktoré spadajú do štvrtej generácie. Na rozdiel od predchádzajúcej generácie ponúka podporu realistického ray-tracing osvetlenia a sú vybavené novým rýchlym SSD diskom na okamžité načítanie hier. Zároveň však zachovávajú schopnosť spätnej kompatibility. Aktuálne si môžeš vybrať z dvoch modelov: Xbox Series S a Xbox Series X. Poďme sa pozrieť, v čom sa tieto na prvý pohľad neroznateľné modely líšia.

  • Xbox Series X
Herná konzola Xbox Series X je základnou konzolou tejto generácie, ktorá disponuje ohromujúcim výkonom dosahujúcim až 12 TFLOPS a 1TB SSD diskom. Vďaka tomuto výkonu máš možnosť prežívať svoje obľúbené hry v rozlíšení 4K. Okrem toho Microsoft Xbox Series X ponúka mechaniku Blu-Ray a technológiu Dolby TrueHD Atmos pre skvelý zvukový zážitok.

  • Xbox Series S
Herná konzola Xbox Series S je zameraná na tých hráčov, ktorí nemajú také vysoké nároky na výkon. Od toho sa však odvíja znížený výkon o 4 TFLOPS, SSD disk s kapacitou 512 GB, rozlíšenie QHD (1440p), ale aj cena, ktorá je samozrejme nižšia. Táto konzola na rozdiel od Xbox Series X neobsahuje mechaniku pre disky, a tak je ľahšia a kompaktnejšia.

Hry pre Xbox:

Či už hľadáš hry pre novšie alebo staršie konzoly, z našej ponuky si rozhodne vyberieš. Môžeš voliť podľa žánru či obľúbenosti. Záleží len a len na tebe. Pro istotu ti dávame pár tipov, ktoré by si rozhodne nemal vynechať: strieľačka Halo, závodná hra Forza alebo napríklad Farming Simulator.

Nakoniec, osobná voľba je na tebe. Nemôžeš sa rozhodnúť? Navštív jednu z našich predajní, kde si môžeš naša konzola vyskúšať a poradiť sa o nich s konzultantmi.

viac menej